Reklam
Reklam

Balkan Üçlüsü

Balkan Üçlüsü

Balkan Üçlüsü Turu; Doğu Avrupa Ülkeleri Makedonya, Yunanistan ve Bulgaristan‘ı kapsayan 4 Gün 3 Gece Yılbaşı Özel Balkan Turu.

Balkan Üçlüsü Turu

YILBAŞI ÖZEL

(Balkan Üçlüsü)

4 Günde/ 3 Ülke / 7 Şehir

31 Aralık 2015  Perşembe Saat : 13 :00 ÇIKIŞ
03 Ocak 2016  Pazar  SAAT : 23:00  Dönüş

3 Gece 4 Gün (4 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA)

3 ÜLKE

Bulgaristan – Makedonya – Yunanistan

Balkan Üçlüsü Turu Detayı

1.Gun Istanbul – Sofya ( 31 Aralık 2015 PERŞEMBE )

Gezimizin ilk günü, 14:30’da İncirli Ömür plaza önünde hareket ile EDİRNE uzerinden KAPIKULE sinir kapisina varisimizi gerceklestiryoruz. Pasaport ve gumruk islemleri tamamlanmasi ardindan 20:30 Sofya`ya varisimizi gerceklestiriyoruz.

22:00 Otele yerleşme.
24:00 Gece Kulübü  YILBAŞI PROGRAMI

2.Gun – SOFYA – ÜSKÜP ( CUMA )

Otelde alınan sabah kahvaltsı sonrası Panoramik şehir turumuzu yapıoyoruz, görülecek yerler arasında Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya – Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Şehir turu sonrası Üsküp’e hareket. Uskup e varisimizi gerceklestirip Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı’nın Balkanlar’daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Geceleme otelimizde.
Ardından otelimize hareket.Geceleme otelimizde.

3.GÜN ÜSKÜP – OHRID ( CUMARTESİ )

Sabah kahvaltı sonrası Ohird’e hareket. Makedonyanin incisi Ohrid şehir turumuza başlıyoruz.
Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimizekstradüzenlenicek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler.(10 EUR)Şehir turumuz ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

4. GÜN – MANASTIR – SELANIK – KAVALA

Sabah kahvaltı sonrası Makedonya Bitolaya(Manastir) hareket ediyoruz. Varisimiza muteakip görülecek yerler arasında Şirok Sokak, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarini yasayacagimiz Atatürk‘ün mezun olduğu Askeri İdadi‘yesi yer almaktadır.Bitola ziyaretimiz ardindan Selanik’e hareket ve şehir turumuza başlıyoruz. Gezimize öncelikle Selaniki tepeden görebilecek olduğumuz Selanik Kalesini ziyaret ederek baslıyoruz. Selanik şehir turu esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Rotanda, Bedesten – Hamza Bey Cami, Ag.Sophia, Ag.Dimitrios kilisesi, Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ediyoruz. Kavala panoramik şehir turu ardından İpsala sınır kapısına gidiyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Balkan Üçlüsü Turu Ücret Detayları

Iki yada uc kisilik odalar da kisi basi ucret : 633,35 TL
Tek kisilik oda da konaklama :
Cocuk 3-11 ( 2 yetiskin yaninda ) :
Cocuk 0-2 ( 2 yetiskin yaninda ) :

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Luks EymenTur otobusleri ile ulasim
* Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
* 4 * li otellerde konaklama, sabah kahvaltıları
* Programda belirtilen panoramik şehir turları.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Yılbaşı Gala Yemeği 5 Yıldızlı Otel’de Ekstra 70 Euro
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
* Ekstra turlar
* Otelde alınan ekstralar.
* Tüm kişisel harcamalar
* Kavala da verilen mola da alinan yemek.
* Öğle ve Akşam Yemekleri.
* Şöför ve Rehber bahşişleri
* SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR).
* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
* Yurtdisi seyahat saglik sigortasi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. hüseyin dedi ki:

  Merhaba. vize işlemleri nasıl oluyor. Onunla ilgili bilgi verir misiniz?

  1. Yurtsev YARICI dedi ki:

   Merhaba Hüseyin bey. Yılbaşı Balkan turu programımızda standart Avrupa Birliği vize uygulamaları geçerlidir. Schengen vizesi gereklidir. Yeşil pasaport sahipleri ise vizesiz katılım yapabilirler. Saygılarımızla.

 2. hatice dedi ki:

  Merhaba, Yılbaşı tur programınızla ilgili detaylı bilgiler verebilir misiniz?

  1. Yurtsev YARICI dedi ki:

   Merhaba Hatice hanım. Yılbaşı programı detaylarını mail olarak gönderdik size. Saygılarımızla..

 3. mustafa dedi ki:

  Merhabalar. Yılbaşı programınızla ilgili detaylı bir bilgi istiyorum.

  1. Yurtsev YARICI dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey. Yılbaşı programı detaylarını mail olarak gönderdik size. Saygılarımızla..

 4. yavuz dedi ki:

  Merhabalar, vizeyle ilgili bilgi alabilir miyim?

  1. Yurtsev YARICI dedi ki:

   Merhaba Yavuz Bey. Yılbaşı Balkan turu programımızda standart Avrupa Birliği vize uygulamaları geçerlidir. Schengen vizesi gereklidir. Yeşil pasaport sahipleri ise vizesiz katılım yapabilirler. Saygılarımızla…

BİR YORUM YAZ