Reklam
Reklam

Bulgaristan Sofya Plovdiv Turu

Bulgaristan Sofya Plovdiv Turu

Bulgaristan Sofya Plovdiv Turu, İstanbul çıkışlı otobüsle 3 Gün 2 gece Bulgaristan şehirleri Sofya ve Plovdiv‘i kapsayan Balkan Turu programı.

Bulgaristan Sofya Plovdiv Turu

Tur Tarihleri: 04 Mart 2016 Cuma / 11 Mart 2016 Cuma / 18 Mart 2016 Cuma / 25 Mart 2016 Cuma / 01 Nisan 2016 Cuma / 08 Nisan 2016 Cuma / 15 Nisan 2016 Cuma / 22 Nisan 2016 Cuma / 29 Nisan 2016 Cuma

Bulgaristan Sofya Plovdiv Turu

1. GÜN: İstanbul – Edirne – Sofya
21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 21.30 Beşiktaş Yıldız Camii önü, 22.00 Bakırköy Ömür Alış Veriş Merkezi Önünden hareketle , Araç İçi ikramları eşliğinde Çorlu – Edirne-Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskovo–Plovdiv-Sofya karayolu takip edilerek Sofya‘ya yolculuk. Yaklaşık yolculuk süresi normal hava şartları ve gümrük geçiş süreleri dâhilinde sekiz saattir sürmektedir.

2.GÜN: Sofya
Sabah saatlerinde SOFYA‘ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı ekstra ücret ödeyerek otelimizde aldıktan sonra panaromik şehir turumuza Başlaıyoruz.; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise’si, Aya Sofya Kilise’si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk’ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzelenecek olan Sofya’yı panoramik olarak görebileceğiniz Teleferik ile Vitoşa Dağı turuna katılabilirler.(15 EUR) Dileyen misafirlerimiz yerel restaurant’da ekstra düzenlenicek olan Bulgar Tavernası turuna katılabilirler.(30EUR)

3.GÜNSofya – Plovdiv (Filibe) – Edirne – İstanbul
Sabah Sofya da otelimizde kahvaltı. Saat 09.00 da otelden hareket ederek iki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv e geliyoruz. Bulgaristan’ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü – NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans,Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak.Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu‘nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde hertürlü kültüler faliyetlere ev sahipligi yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfitiyatro – bir sonraki gorülmeye değer yer. Djumaya camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Plovdiv´in en eski kiliseleri de görüceğimiz yerler – Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman.Gezimiz sonrasında azınlık türklerinin yoğun olarak yaşadığı Haskova şehrinin içerisinden panoramik olarak geçtikten sonra Türkiyeye hareket ediyoruz. akşam saatlerinde gümrük kapısına geliyoruz. Önce Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport,gümrük işlemleri ve free shops alış verişinden sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden gece İstanbula ulaşarak, misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Bulgaristan Sofya Plovdiv Turu Fiyatları

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Anıtur otobusleri ile ulasim
 • Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
 • 4* Otellerde  Oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Arac ici su ikramı
 • Şehir vergisi
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Otelde alınan ekstralar.
 • Tüm kişisel harcamalar
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Öğle ve aksam yemekleri.
 • Bulgaristan Vizesi 100 Eur (Yeşil Pasaport veya Schgen vizesi Sahiplerı Vizeden Muaftırlar).
 • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
 • Yurtdisi seyahat saglik sigortasi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ